Edu ja õnnelikkus

Vaimse tervise projekt “Edu ja õnnelikkus” eesmärk on arendada noorte koostööoskusi läbi tervislike eluviiside propageerimise. Toetades kolme kooli (Miina Härma Gümnaasium, Tartu Tamme Kool ja Tartu Kesklinna Kool) 8.klassi õpilaste  sotsiaalseid oskusi läbi vaimse tervise, liikumise ning ettevõtlikkuse loengute ja töötubadega. Projekti toetab Tartu linn.
Projekt toetab COVID19 piirangute käigus tekkinud noorte sotsiaalsete oskuste puudujääke ning toetab kolme kooli õpilaste omavahelist suhtlemist – õppimine päriselu olukordades ja koostöises õhkkonnas, loovuse ja kriitilise mõtlemise arendamise toel. Projekt on suunatud 8. klassi noortele, kes saavad selle käigus uusi teadmisi, et õppides iseennast paremini tundma, et selle alusel teadlikumaid valikuid teha.

19. oktoobril toimus projekti “Edu ja õnnelikkus” esimene kohtumine Miina Härma Gümnaasiumis, kus õpilased said kuulata Roland Tokkot, kes rääkis teemal “Edukas ja õnnelik samaaegselt! On see üldse võimalik?”.
Sellele järgnes tüdrukutele Carolin Ligi töötuba “Keha kuulamine ja temaga sõbraks olemine” ning poistel oli samal ajal võimalus kuulata Mihkel Ruutu teemal “Mees minu sees”. Päeva lõpetas väga effektse välimusega Rahakratt, kes rääkis, kuidas saavutada finantsvabadus ja teha valikuid, mis toetavad sinu tulevikku juba täna.

24.novembril toimus vaimse tervise projekti “Edu ja õnnelikkus” teine projektipäev Tartu Kesklinna Koolis, mille alateemaks oli “Õnn peitub õigetes valikutes”. Õpilased said osaleda erinevates töötubades ja seminaridel, mida viisid läbi oma ala asjatundjad.

Päeva esimeses pooles saadi osa järgmistest töötubadest:

psühholoog ja unenõustaja Kene Vernik” Hea une abc”;

loovterapeut Kai Tuvik  “Loovteraapiline kohtumine”;

tantsupedagoog ja koreograaf Kalli Pikas” Teekond”;

kliiniline psühholoog Mariana Saksniit” Kas noor peaks jääma terveks?”;

visuaalsete tehnikate rakendaja Maria Kiisküla” Visuaalne mõtlemine”.

Päeva sõlmis kokku inspiratsioonikoolitaja Harald Lepisk, kes arutles teemal: “Loov leidlikkus – juhtugu, mis tahes, ma saan kõigega hakkama”.