Edu ja õnnelikkus

Vaimse tervise projekt “Edu ja õnnelikkus” eesmärk on arendada noorte koostööoskusi läbi tervislike eluviiside propageerimise. Toetades kolme kooli (Miina Härma Gümnaasium, Tartu Tamme Kool ja Tartu Kesklinna Kool) 8.klassi õpilaste  sotsiaalseid oskusi läbi vaimse tervise, liikumise ning ettevõtlikkuse loengute ja töötubadega. Projekti toetab Tartu linn. Projekt toetab COVID19 piirangute käigus tekkinud noorte sotsiaalsete oskuste puudujääke ning toetab kolme kooli õpilaste omavahelist suhtlemist – õppimine päriselu olukordades ja koostöises õhkkonnas, loovuse ja kriitilise mõtlemise arendamise toel. 

2021/2022 õppeaastal oli projekt suunatud 9. klasside ja 2022/2023 8. klasside noortele, kes saavad selle käigus uusi teadmisi, et õppides iseennast paremini tundma, et selle alusel teadlikumaid valikuid teha.

Projekti juhtmeeskonda kuulusid: Liis Somelar (MHG huvijuht), Anne Kulamaa (TKLK huvijuht), Monika Väärt (Tamme huvijuht); 

Projekti tugimeeskonda kuulusid: psühholoog Tambet Anja (TKLK), psühholoog Maili Tirel ja sotsiaalpedagoog Regita Saksing (MHG).

Edu ja õnnelikkus” 2021/2022 õppeaastal.

Kolme kooli (Miina Härma, Kesklinna, Tamme) vaimse tervise projekt “Edu ja õnnelikkus” oli suunatud 9. klassidele, kus osales 180 õpilast.

Virtuaalselt toimus kolm projektipäeva;

oktoober, Miina Härma Gümnaasiumi päev – esinesid Roland Tokko “12 asja, mida koolis ei õpetatud”; Annika Paas, Mati Orav “Õnnelik oma kehas ja vaimus”, Matilda Mägi”Õnnelikkus”;

november,  Tartu Kesklinna Kooli päev “Õnn peitub õigetes valikutes” – esinesid Harald Lepisk” Tulevikukindel – õpi elus õnnestuma”, Klarika Variku joogatund” Kuidas tõsta enesekindlust läbi enese hoolimise – väärtustamise ja armastuse”, kooli psühholoog Tambet Anja”Tervislik toitumine”;

jaanuar, Tartu Tamme Kooli päev “Kogemuslood” –  oma lugusid rääkisid Kaisa Holsting, Mihkel Lees, Viivika Keskküla ja Katrin Saali-Saul “Edu ja õnn suhetes”.

mai, projekti lõpetamine Aparaaditehase Erinevate Tubade Klubis, vaata meeleolusid: https://photos.app.goo.gl/2BTanPMZMN3xAnvu9

“Edu ja õnnelikkus” 2022/2023 õppeaastal

Kolme kooli (Miina Härma, Kesklinna, Tamme) vaimse tervise projekt “Edu ja õnnelikkus” oli suunatud 8. klassidele, kus osales 147 õpilast- plakatid, tänukirjad, mee purkidele sildid ja šokolaadidele ümbrised kujundas Kairi Korde.

Toimus kolm projektipäeva erinevates koolides:

oktoober, Miina Härma Gümnaasiumi päev –  esinesid Roland Tokko, kes rääkis teemal “Edukas ja õnnelik samaaegselt! On see üldse võimalik?”, Carolin Ligi töötuba tüdrukutele teemal “Keha kuulamine ja temaga sõbraks olemine” ning Mihkel Ruudu töötuba poistele teemal “Mees minu sees”, päeva lõpetas Rahakratt teemal “Kuidas saavutada finantsvabadust ja teha õigeid otsuseid ja valikuid, mis toetavad igaühe tulevikku juba täna?”

november, T
artu Kesklinna Kooli päev “Õnn peitub õigetes valikutes”Õpilased said osaleda erinevates töötubades ja seminaridel, mida viisid läbi oma ala asjatundjad ja kes rääkisid järgmistel teemadel: psühholoog ja unenõustaja Kene Vernik “Hea une a, b, c”, kliiniline psühholoog Mariana Saksniit “Kas noor peaks jääma terveks?” – kõne all olid positiivse ja negatiivse stressi mõju noorte igapäevasele toimetulekule, samuti negatiivsest stressist, ärevusest ja meeleolulangusest tulenevat “nõiaringi” ja kuidas seda ise juhtida, tantsupedagoog, koreograaf, maalikunstnik, tantsija Kalli Pikas “Teekond” – loovtants kui võimalus liikuma minemisest, kaaslastega arvestamisest, oma sisetunde usaldamisest, samuti said kasutada töötoas osalejad kunstitarbeid ja muusikainstrumente, et kogu loomise protsess oleks meeldejäävalt mõnus. loovterapeut, kunstiõpetaja Kai Tuvik “Loovteraapiline kohtumine” – ühispildi maalimine – koos kunstiteose loomine + vestlusringis protsessi tagasisidestamine ja mõtestamine, kuidas sobis ja millised tunded tekkisid ühismaali loomisel, samuti päästeti vedelate värvidega valla erinevaid tundeid ja emotsioone, Tartu Kunstikoolis visuaalsete tehnikate rakendaja Maria Kiisküla ” Visuaalne mõtlemine” –  töötoas uuriti, mis on kohad, kus õppija tunneb, et visualiseerimine võiks neid aidata, samuti tutvustati tööriiste ja praktiseeriti, kuidas kasutada ikoone, värve, aluseid, jooni jne, inspiratsioonikoolitaja Harald Lepisk “Loov leidlikkus, juhtugu mis tahes, ma leian lahenduse”-  aktiivses vormis uuriti, kuidas endas loovust käivitada ja probleemidele paremaid võimalusi näha, mida teha, kui ollakse jäädud toppama, kuidas muuta hirm probleemide ees uudishimuks lahenduste leidmisel. Projektipäeva slaidiesitlused:https://drive.google.com/drive/folders/1ii5fIj8ruZVw0I1yENlZU5HSQbmcrEUJ?usp=sharing.

Pildigalerii: https://photos.app.goo.gl/ZzgFqkjmjFZ1TuFy6

jaanuar, Tartu Tamme Kooli päev – avalikust esinemisest rääkis näitleja Andres Dvinjaninov ja Klarika Varik – Mis on ÕNN? “Kuidas ÕNNE ära tunda? Kui ÕNN on leitud, siis kas me teeme automaatselt kohe õigeid valikuid? Mille põhjal teha üldse õige valik? Kuidas luua oma elu just selliseks nagu ma tahan? …ja mida ma tegelikult tahan? . Seminaril arutleti avatus vestluse vormis ning jagati praktilisi tehnikaid, kuidas oma elu manifesteerida nii,  et keha ja hinge vahel valitseks tasakaal ja harmoonia., loengu sisse olid põimitud liikumispausid.

aprill, projekti lõpetamine Atlantise Tantsukeskuses – õnnest rääkis Matilda Mägi, mängiti”Kahooti”, toimusid aruteluringid ja esitati koos rühmaga lühikesi sketše, mis loodud vaimse tervise projektis kuuldud teemadel, samuti anti üle Kairi Korde poolt spetsiaalseks projektiks kujundatud kaunid tänukirjad ja šokolaadid.